Ďakujeme za podporu, pani prezidentka!

By

Sme veľmi radi, že si pani prezidentka Zuzana Čaputová našla čas a podporila naše aktivity. Ďakujeme.

Na svojom oficiálnom prezidentskom profile na sociálnej sieti Facebook pani prezidentka napísala: „Súčasná kríza nás učí mnohému. Viac dokážeme oceniť hodnotu solidarity, ale aj zdravia a života. Častejšie preto myslíme na ľudí, ktorí sú v dôsledku pandémie ohrození ešte viac, ako my ostatní. Do takejto skupiny patria napríklad aj pacienti s chronickým srdcovým zlyhávaním, ktoré je najčastejšou príčinou hospitalizácií a úmrtí na Slovensku. Problémy so srdcom trápia približne 100 tisíc ľudí a počas pandémie patria medzi najzraniteľnejších.

Keďže jedným zo symptómov ochorenia sú opuchnuté nohy, občianske združenie Hlas nášho srdca každoročne organizuje kampaň s heslom „Daj si červené ponožky“, aby poukázali na riziká ochorenia a na potrebu prevencie. Tento rok sa rozhodli, že symbolom kampane sa stane červené rúško.

Symbolicky s červeným rúškom vyjadrujem podporu Svetovému týždňu na ochranu pacientov s chronickým srdcovým zlyhávaním. Rovnako, ako si vážime svoje zdravie a staráme sa oň, myslime aj na tých, ktorí toľko šťastia nemajú a pomáhajme im.
#dajsicervenerusko #chranmojesrdce #srdcomspolu“

Ďakujeme veľmi pekne, veľmi si vážime to, že upozornila na pacientov s chronickým srdcovým zlyhávaním.

You may also like