Ani babka nazmar! Ani dedko!

By

Máj je hlavný mesiac lásky. Aj toho, ktoré niekedy zlyháva. Preto sme tu s novou kampaňou, ktorá upozorňuje všetkých nás, aby sme sa o svoje srdce starali. S videami nám veľmi pomohla naša podporovateľka a populárna komička Simona.

Keďže sme zodpovední a epidemiologická situácia je taká, že nemôžeme sa ešte stále bezpečne stretávať, rozhodli sme sa aj tento rok prihovoriť sa vám cez on-line priestor. veríme však, že sa epidemiologická situácia zlepší a onedlho sa budeme môcť vidieť aj osobne.

Tohtoročná kampaň sa volá Ani babka nazmar! Ani dedko! Jednoducho preto, že záleží na každom živote a mali by sme si všímať nielen svoje srdce, ale aj našich najbližších, rodičov a starých rodičov. Kampaň má podobu série edukatívnych videí, v ktorých však hovoríme o srdcovom zlyhávaní, jeho príznakoch, potrebe pohybu, optimálnej výživy, zdravom spánku a ďalších informáciách s istou mierou nadhľadu a humoru. Lebo aj smiech a humor lieči a tento liek by sme mali brať denne. Chceme sa však prihovoriť aj mladšej generácii, vzbudiť záujem o zdravie svojich blízkych. Navyše, ako hovorí v prvom videu naša srdcová dáma a vzácna doktorka doc. MUDr. Eva Goncalvesová, PhD, ktorá vedie oddelenie zlyhávania a transplantácie srdca v bratislavskom Národnom ústave srdcových a cievnych chorôb, starať sa o srdce musíme nielen vtedy, ak zlyháva, ale prakticky celý život.

Tu si môžete pozrieť rozhovor Simony s Doc. Mudr. Evou Goncalvesovou, PhD.

Päť videí budeme uverejňovať postupne v priebehu celého mesiaca máj vždy v nedeľu na videoplatforme youtube, ale dostanú sa k vám, aj keď budete sledovať náš FB profil či túto webstránku. Na kampaň budú upozorňovať aj naši knižní kamaráti v kníhkupeckej sieti Panta Rhei, ktorí budú v máji vo vybraných kníhkupectvách rozdávať aj knižné záložky.

S videami nám pomohla jedna z najpopulárnejších stand-up komičiek Simona. To, že sa venuje humoru ale neznamená, že jej život je len o veselých veciach. Vie, že o srdiečko je potrebné sa starať od mladosti. Preto sa rozhodla podporiť tohtoročnú kampaň OZ Hlas nášho srdca, ktorá sa zameriava práva na mladých ľudí, aby si všímali svoje okolie a svojich blízkych, najmä starších ľudí.

Budeme radi, ak si budete dávať pozor na srdce a zasmejete sa spolu s našou kampaňou. A budete dávať pozor na svojich blízkych. Nezabúdajte na naše tohtoročné heslo. Ani baka nazmar! A ani dedko!

You may also like